Home > SPORT SHQIPERI

Nuk ka surpriza në turin e parë të Kupës së Shqipërisë, pretendentët fitojnë me goleada

Nuk ka surpriza në turin e parë të Kupës së

Përfunduan ndeshjet e kthimit të turit të parë të Kupës së Shqipërisë, ku nuk pati surpriza. Tirana shkatërroi Shkumbinin 6-0 në një sfidë ku shkëlqeu Redon Xhixha me tripletë, ndërsa dygolësh realizoi dhe Vesel Limaj.

Partizani përsëriti rezultatin e sfidës së parë me Tërbunin duke triumfuar 3-0. Teuta u ndal në barazim 2-2 me Luzin, por durrsakët shkojnë më tej për shkak të rezultatit të përgjithshëm.

Ndërkohë dhe Skënderbeu fitoi me goleadë duke mundur 4-0 Veleçikun, ndërsa Korabi përmbysi Vorën duke u kualifikuar në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Përmbys Vllaznia, që pas humbje 2-1, fitoi 4-0 me Vllazninë.

15′ Gjorgiev, 32′ Kapllani/ Abubakar 26′ , Merdini 42′ 

53′ Filipoviç, 79′ Murataj, 86′ Musta

11′ , 45′ Limaj , 21′ , 25′ , 27′ Xhixha, 35′ Bali (autogol)

10′ , 48′ Bismark, 30′ Nikaj, 33′ Vitija 

3′ Marku, 11′ Marku, 83′ Dragoj, 90′ Çutra  / 28′ Ismailaj (pen)

 26′ Gjurgjevik, 79′ Aralica, 80′ Musteganagiç, 89′ Heriç 

20′ Guindo, 72′ Deliu, 86′ Ziko , 90′ Prengaj

45′ Daci , 56′ Krniç , 71′ Gavazaj , 90′ Sula

Flash News

News24 Livestream