Home > SPORT BOTA

ZYRTARE/ Kontratë deri në vitin 2025 me klubin e ri, lojtari ndërpret bashkëpunimin me Barcelonën

ZYRTARE/ Kontratë deri në vitin 2025 me klubin e ri, lojtari

Barcelona ka zyrtarizuar largimin e Riqui Puig. Mesfushori 22 vjeçar do të bashkohet me skuadrën e Los Angeles Galaxy, teksa ka firmosur një kontratë deri në vitin 2025.

Në bazë të marrëveshjes, lojtari lë falas katalonjën, por gjigandët e La Liga përfitojnë 50 % në rast të rishitjes së tij.

Futbollistë është prodhim i akademisë së Barcelonës dhe luan prej vitesh në nivel profesionist.

Flash News

News24 Livestream