Home > SPORT BOTA

Ulen temperaturat në Katar, sfida çerekfinale e Botërorit do të luhet në 19 gradë celsius

Ulen temperaturat në Katar, sfida çerekfinale e Botërorit do

Anglia dhe Franca do të kenë një surprizë të bukur ditën e ndeshjes çerekfinale mes tyre, të shtunën në “Al Bayt Stadium”.

Ajo nis në orën 22:00 me orën lokale dhe 20:00 me orën tonë, por gjatë mesditës është parashikuar një shi, i cili do ta ulë temperaturën në 19 gradë celsius, duke i dhënë një freski skuadrave të cilat deri tani janë stërvitur në temperatura te afro 30 gradë celsius.

Flash News

News24 Livestream