Home > SPORT BOTA

Trajneri i Portugalisë e pranon: Përgjegjësia është e imja për disfatën, gjërat nuk shkuan mirë

Trajneri i Portugalisë e pranon: Përgjegjësia është e

Portugalia u kualifikua si e para në grup, pavarësisht humbjes 2-1 nga Koreja e Jugut. Trajneri i portugezëve, Fernando Santos merr pergjegjësinë e disfatës, menjëherë pas takimit.

Ne humbëm intensitetin në pjesën e dytë në duele. Kundërshtari filloi të fitonte më shumë duele, në pjesën e dytë skuadra pati shumë ulje-ngritje.

Në pjesën e parë nuk i lamë të shkonin në kundërsulm, por në pjesën e dytë topi qarkullonte më ngadalë, me veprime individuale.

Në pjesën e parë ndjeva se po krijonim rreziqe. Nuk mjaftoi të luajmë shkurt. Gjërat nuk shkuan mirë dhe përgjegjësia është e imja, sigurisht” – Tha ai.

Flash News

News24 Livestream