Home > SPORT BOTA

Portugalia me objektiva të qarta në Botërorin e Katarit, trajneri grumbullon mbrojtësin 39-vjeçar, del lista

Portugalia me objektiva të qarta në Botërorin e Katarit, trajneri

Portugalia do synojë sukesin në Kupën e Botës që nis pas pak ditësh. Trajneri i portugezëve, Fernando Santos ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka shpallur listën e të ftuarve.

Tekniku ka vendosur të thërrasë mbrojtësin me eksperiencë, Pepe. Prezenca e lojtarit të prapavijës ishte në dyshim, por në fund është vendosur që të jetë i grumbulluar.

Në mesfushë ka emra mjaft interesant, ku mund të përmendim ish-lojtarin e Interit, Joao Mario dhe futbollistin e Manchester United, Bruno Fernandes.

Sulmi i besohet të zakonshmit Cristiano Ronaldo. CR7 do kërkojë të lërë gjurmë në këtë kompeticion dhe pritshmëritë janë të mëdha për të.

Portierët : Diogo Costa (FC Porto), Rui Patricio (AS Roma), José Sa (Ëolverhampton), Anthony Lopes (OL), Rui Silva (Betis)

Mbrojtësit : Diogo Dalot (Manchester United), Nelson Semedo (Ëolverhampton), João Cancelo (Manchester City), Cedric Soares (Arsenal), Thierry Correia (Valencia CF), Antonio Silva (SL Benfica), Danilo Pereira (PSG), David Carmo (FC Porto), Diogo Leite (Union Berlino), Domingos Duarte (Getafe), Fabio Cardoso (FC Porto), Gonçalo Inacio (Sporting CP), José Fonte (Lille), Pepe (FC Porto), Ruben Dias (Manchester City) ), Tiago Djalo (Lille), Mario Rui (Napoli), Nuno Mendes (PSG), Nuno Tavares (OM), Raphael Guerreiro (Dortmund).

Mesfushorët : Florentino Luis (Benfica), Ëilliam Carvalho (Betis), Ruben Neves (Ëolverhampton), João Palhinha (Fulham), João Moutinho (Ëolverhampton), João Mario (Benfica), Renato Sanches (PSG), Sergio Oliveira (Galatasaray), Matheus Nunes (Ëolverhampton), Otavio (FC Porto), Vitinha (PSG), Bruno Fernandes (Manchester United), Bernardo Silva (Manchester City), Fabio Carvalho (Liverpool FC), Fabio Vieira (Arsenal), Gonçalo Guedes (Ëolverhampton), Nuno Santos (Sporting CP), Ricardo Horta (SC Braga), Trincao (Sporting CP).

Sulmuesit : Cristiano Ronaldo (Manchester United), João Félix (Atlético de Madrid), Jota (Celtic), Pedro Gonçalves (Sporting CP), Podence (Ëolverhampton), Rafael Leão (AC Milan), André Silva (RB Lipsia), Beto ( Udinese), Gonçalo Ramos (SL Benfica), Paulinho (Sporting CP), Vitinha (SC Braga).

Flash News

News24 Livestream