Home > SPORT BOTA

“Mëkatari” Tite e la jashtë listës së Botërorit, Firmino: Ishte ëndërr për mua, por asgjë nuk shkoi siç e mendova

“Mëkatari” Tite e la jashtë listës së

Brazili publikoi në fillimin e kësaj jave listë ne të ftuarve për Botërorin e Katarit. Trajneri Tite vendosi të mos grumbullojë lojtarin e Liverpool, Roberto Firmino. Sulmuesi i The Reds ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku falënderon të gjithë për mbështetjen e dhënë gjatë kësaj kohe të vështirë.

“Dua t’i falënderoj të gjithë për mesazhet mbështetëse. Kupa e Botës është ëndërr e çdo lojtari, përfshirë edhe mua. Dje gjërat nuk shkuan siç i kisha imagjinuar, por mund të shikoj prapa me krenari dhe të falënderoj Zotin që më ka mundësuar ta jetoj atë ëndërr”, – shkruajti ai.

 

 
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

A post shared by R O B E R T O F I R M I N O (@roberto_firmino)

 

Flash News

News24 Livestream