Home > SPORT BOTA

Italia do shijojë Botërorin nga televizioni, Buffon i habit të gjithë: Do bëj tifo për Kamerunin

Italia do shijojë Botërorin nga televizioni, Buffon i habit të

Italia nuk ia doli dot të kualifikohej për në Kupën e Botës dhe do shijojë kompeticionin e madh nëpërmjet televizionit. Portieri legjendar i italianëve, Gianluiggi Buffon ka habitur të gjithë me preferencën e tij të dytë, ku është shprehur se në Botërorin e Katarit do bëjë tifo për Cameroon.


“Mbështetja ime për Kamerunin? Ka qenë gjithmonë ekipi im i dytë. Në vitin 1990 mbështetja ime ishte totale për atë përfaqësuese, me lojtarë si N’Kono, Milla, Oman-Biyik, të cilët për mua ishin heronj. Mund ta përsërisja përmendsh skuadrën e Kamerunit të vitit 1990″ – Tha ai.

Flash News

News24 Livestream