Home > SPORT BOTA

Dhëndër ose firmën me Malmö?! Futbollisti dërgon vëllain në altar në ditën e dasmës dhe vetë fluturon te selia e klubit në Suedi

Dhëndër ose firmën me Malmö?! Futbollisti dërgon

Ka thirrje që duhet t’u përgjigjesh. Dhe ka vështirësi me të cilat duhet të përballen disa martesa dhe këtë e di mirë bashkëshortja e futbollistit Mohamed Buya Turay, sulmues nga Sierra Leone.

Ai është blerja e re e klubit suedez, Malmö FF, i cili në ditën më të rëndësishme të jetës së tij, atë të dasmës, u detyruar të dërgonte vëllain për të bërë rolin e “burrit” në altar, pranë bashëkshortes së ardhshme.

Gjithçka filloi kur Turay mori një telefonatë nga Malmö FF, skuadra suedeze që lançoi Zlatan Ibrahimovic.

Turay Kgzg U33601402631436iwc 656x492@corriere Web Sezioni
Turay Kgzg U33601402631436iwc 656×[email protected] Web Sezioni
Turay Kgzg U33601402631436iwc 656x492@corriere Web Sezioni
Turay Kgzg U33601402631436iwc 656×[email protected] Web Sezioni

Një mundësi që lojtari i Sierra Leone nuk mund të hiqte dorë. Njoftimi nga Malmö u bë më 22 korrik pasi gjërat bisedimet kishin shkuar siç duhet. Sulmuesi në fakt ishte nisur për në Suedi një ditë më parë, në të njëjtën datë të zgjedhur për të kremtuar martesën e tij.

Për të kapërcyer problemin Mohamed Buya Turay i kishte menduar të gjitha. Para se të largohej, ai kishte një fotografi të tij të veshur plotësisht me gruan e tij të ardhshme për albumin e dasmës, të postuar në Twitter më 1 gusht, dhe më pas i kërkoi vëllait të tij të merrte pjesë në ceremoninë zyrtare në vend të tij.

Megjithatë, nuk është e qartë nëse para se të largoheshim dy të sapomartuarit organizuan një dasmë më intime për të vulosur ligjërisht lidhjen. Siç raportohet nga Bild, ishte vetë lojtari që tregoi historinë.

“Ne u martuam në Sierra Leone më 21 korrik. Por unë nuk isha atje sepse Malmö më kërkoi të shkoja në Suedi më herët. Kështu që ne i bëmë fotot paraprakisht. Më dukej se isha aty, por në realitet nuk isha aty atë ditë. Vëllai im ishte aty për të më përfaqësuar në dasmën e vërtetë”, zbuloi ai.

Mohamed Buya Turay
Mohamed Buya Turay

Tani çifti po planifikon të transferohet së bashku në Malmö të Suedisë.

“Do të përpiqem ta marr gruan time në Suedi që të jetë pranë meje. Ajo do të jetojë këtu me mua”., shtoi më tej Turay.

Ndërkohë, të enjten e 4 gushtit Turay debutoi në të vërtetë në ndeshjen e vlefshme për paraeleminatoret e Europa League kundër Dudelange.

Flash News

News24 Livestream