Home > SPORT BOTA

Derbi “i zjarrtë” në Londër, përplasje fizike Tuchel-Conte, çfarë ndodhi te Chelsea-Tottenham? (VIDEO)

Derbi “i zjarrtë” në Londër, përplasje fizike

Është një derbi dhe përplasjet janë diçka normale. Tottenham barazoi në derbi me Chelsean 2-2, por ra në sy një episod pas barazimit për 1-1 nga Spurs.

Trajnerët e të dy skuadrave, Conte dhe Tuchel për pak sa nuk u konfrontuan fizikisht. Arsyeja ka të bëjë me golin e Hojbjerg, i cili u cilësia si faull nga ekipi i Chelseat.

 

Flash News

News24 Livestream