Home > SPORT BOTA

Brazili synon triumfin në Botëror pas dy dekadash, trajneri Tite befason me listën e të fturave

Brazili synon triumfin në Botëror pas dy dekadash, trajneri Tite

Brazili do të synojë triumfin e tij të parë në Kupën e Botës pas dy dekadash. Fitorja në Botërorin e South Korea & Japan duket e largët dhe tani duket se ka ardhur koha për sukses.

Gjigantët e Amerikës së Jugut shkojnë në turneun e vitit 2022 si skuadra më e mirë në botë sipas renditjes dhe shumë nga emrat në listën e trajnerit Tite do të jenë emra të njohur që luajnë për disa nga skuadrat e klubeve më të mëdha në botë.

Kjo përfaqësuese ka fituar shtatë ndeshje radhazi për të mbërritur në këtë kompeticion dhe nuk ka humbur asnjë nga 15 ndeshjet e fundit.

Emri surprizë në listë është 39-vjeçari Dani Alves, i cili nuk ka pasur sezonin më të mirë me Pumas UNAM në Meksikë. Vihen re mungesat e Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel (Arsenal), Gabriel Barbosa (Flamengo), Renan Lodi (Nottingham Forest), Matheus Cunha (Atletico Madrid), Philippe Coutinho (Aston Villa)

Brazili synon triumfin në Botëror pas dy dekadash, trajneri Tite

Flash News

News24 Livestream