Home > SHQIPËRIA

Zjarr në kodrat me ullinj në një fshat të Sarandës, banorët në panik

Një zjarr masiv ka përfshirë një kodër me ullinj në fshatin Shelegar të Bashkisë Sarandë.

Zjarri ka përfshirë hapësira të mëdha me shkurre të thata dhe po përhapet me shpejtësi. I ndodhur afër me zonat e banuara, zjarri ka krijuar panik te banorët e fshatit.

Ndërkohë, në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat zjarrfikëse të qytetit të Sarandës dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

News24 Livestream