Home > SHQIPËRIA

Zhvillimet politike në PD/ Çfarë pritet në ditët në vazhdim, nga e diela Basha në terren, nis takimin me demokratët nga Fieri

Zhvillimet politike në PD/ Çfarë pritet në ditët

Kreu i PD Lulzim Basha, do të paraqitet ditën e sotme në Prokurorinë e Tiranës për protestën e 8 janarit.

Gazetari Osman Stafa ndërsa bëri një pasqyrim të zhvillimeve të fundit politike në PD, bëri me dije se kreu i PD ende nuk ka lënë selinë.

‘Ndodhet në zyrën e tij dhe ende nuk është nisur në Prokurorinë  e Tiranës. Dita e sotme ka qenë e qetë , por nesër pritet të ketë zhvillmë pasi Basha do të  mbledhë Këshillin Kombëtar’, raportoi gazetari.

Gjithashtu bëri me dije se po ashtu në vijim do të kemi takimin e ish

Edhe Basha do të zbresë në terren për të diskutuar me demokratët dhe sipas burimeve jozyrtare takimi mund të nisë nga dita e dielë nga Fieri.

Sakaq ish-kryeministri Sali Berisha pritet që të hënën të rikthehet në parlament.

Flash News

News24 Livestream