Home > SHQIPËRIA

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim i shkon në zyrë Ilirjan Celibashit të KQZ-së

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim i shkon në zyrë

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi.

Mësohet se takimi zgjati një orë, dhe vjen afro dy maj para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Diskutimet mes tyre janë fokusuar te përgatitja e zgjedhjeve. Ambasadorja dhe kreu i KQZ-së diskutuan mbi identifikimin elektronik të zgjedhëse.

News24 Livestream