Home > SHQIPËRIA

Zbulohet laborator droge në një fshat në Shkodër, 8 të arrestuar, mes tyre 5 punonjës të OSHEE, 2 në kërkim. Sekuestrohen 2 mijë rrënjë kanabis

Zbulohet laborator droge në një fshat në Shkodër, 8 të

Policia e Shkodrës ka zbuluar mbrëmjen e kaluar një laborator droge në njësinë Bërdicë në një shtëpi. Mësohet se janë arrestuar 8 shtetas mes të cilëve 5 punonjës të OSHEE (foto ilustruese).

Tre persona janë arrestuar në kushtet e flagrancës në laboratorin e drogës dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Policia ka sekuestruar rreth 2 mijë rrënjë cannabis sativa, prej të cilave 1 mijë gati për treg dhe 1 mijë më të vogla, të sapo mbjella.

Flash News

News24 Livestream