Home > SHQIPËRIA

VIDEO/ Tentoi të vriste me pushkë kushëririn, shikoni momentin e arrestimit të 23-vjeçarit

Policia e Korçës arrestoi 23-vjeçarin, Ervin Gura, i cili tentoi të vrasë më pushkë kushëririn e tij. Ngjarja ndodhi në fshatin Podgorie, pasdite e kësaj të premteje, pas një konflikit mes tyre.

Fillimisht, i riu u largua menjëherë pas ngjarjes, por u arrestua pak orë më vonë. Në cilësinë e provës materiale, policia i sekuestroi edhe armën.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. G., 23 vjeç, banues në fshatin Podgorie, Maliq. Ky shtetas ditën e sotme, në fshatin Podgorie, gjatë një konflikti për motive të dobëta me shtetasin M. H., 23 vjeç, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri tip pushkë në drejtim të tij, por pa i shkaktuar dëmtime dhe më pas është larguar nga vendngjarja.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Maliq, në bashkëpunim me Strukturat për Hetimin e Krimeve në Dvp Korçë dhe Forcat Speciale “Shqiponjat”, falë ndërhyrjes së shpejtë, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e autorit të dyshuar të ngjarjes shtetasit E. G., si edhe nga kontrolli i ushtruar në afërsi të vendit ku kishte ndodhur konflikti, gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit tip pushkë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”.

News24 Livestream