Home > SHQIPËRIA

Protesta e kontrollorëve të AlbControl, reagon Erion Veliaj: Shqipëria është velur me këta, 30 vite pengesa

Protesta e kontrollorëve të AlbControl, reagon Erion Veliaj:

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar pas grevës së kontrollorëve në Rinas që ka pezulluar fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar.

Veliaj ka postuar në “Twitter” një foto ku duket Berisha, Meta dhe Basha teksa shkruan se janë të njëjtët njerez, me të njëjtat mënyra antike që falën dje detin.

“Dje tradhti qe falja e detit. Sot tradhti është sabotimi i vaksinës në Rinas. Janë të njëjtët njerëz, me të njëjtat mënyra antike. Nuk thonë kot, i mbyturi, të mbyt!
Shqipëria është velur me këta – 30 vite pengesa, bllokime. Le t’i ndëshkojmë me votë në 25 Prill #BollMë”, shkruan Veliaj.

Veliaj Tw
News24 Livestream