Home > SHQIPËRIA

Protesta e 7 korrikut, PD ndan grupet e punës. Berisha iu cakton zonat edhe deputetëve të Bashës

Protesta e 7 korrikut, PD ndan grupet e punës. Berisha iu cakton zonat edhe

Protesta e 7 korrikut bashkon Partinë Demokratike. Sot Partia Demokratike ka ndarë grupet e punës për organizimin e protestës së 7 korrikut të thirrur nga opozita.

Zëdhënësja e PD Floriana Garo deklaroi sot se Kryesia e Partisë Demokratike ka hartuar dje platformën organizative për protestën e 7 korrikut.

Gjithashtu është bërë miratimi i grupeve të punës, në nivel qarku dhe dege, pas propozimeve të ardhura dhe të diskutuara në mbledhje.
Lista e grupeve të punës vijon si më poshtë, duke filluar me degët e qarkut Tiranë dhe pastaj 11 qarqet e tjera të vendit.

Ndër emrat e aktivizuar vihen re dhe deputetët Jorida Tabaku, Oriola Pampuri, Lindita Metaliaj, Lefter Gështenja, Dashnor Sula etj.

Po kështu Edi Paloka është vendosur në degën 1, Aldo Bumçi etj. Glauk Olldashi, Fatbardh Kadilli, Flamur Noka, Albana Vokshi janë të vendosur në degët e tjera.

ANEKS 2: GRUPET E PUNËS NË QARQE PËR ORGANIZIMIN E PROTESTËS 7 KORRIK 2022

QARKU SHKODËR
BARDH SPAHIA KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Lorenc Luka
Greta Bardeli
Emilja Koliqi
Zefi Hila
Helidon Bushati
Ramadan Likaj
Voltana Ademi
Irena Shestani
Arvit Bushati
Imelda Kraja
Mimoza Rexhvelaj
Prel Gjoni

QARKU LEZHË
JOZEFINA TOPALLI, KRYETARE E GRUPIT TË PUNËS

GRUPI I PUNËS
Elda Hoti
Lindita Metalia
Kastriot Piroli
Agron Gjekmarkaj
Marjana Brunga
Zyrafete Kulla
Albina Deda
Mariglend Doci

QARKU KUKËS
ISUF CELA, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Flamur Hoxha
Faslli Germizi
Nazlie Laci
Feride Rrahmanaj

QARKU DURRËS
OERD BYLYKBASHI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Fatbardha Kadiu
Jola Hysaj
Floriana Garo
Ferdinand Xhaferraj
Andia Ulliri
Merita Bakiu
Ardian Muka
Arjan Dedej
Denion Shengjegji
Dritan Burgia
Lorin Hoxha
Osman Stafa
Andi Dollapi
Aulon Kalaja
Bujar Vukaj
Bledi Kasmi

QARKU ELBASAN
LUCIANO BOCI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Megi Balliu
Zheni Gjergji
Flutura Açka
Lefter Geshtenja
Dashnor Sula
Ankelita Çela
Ardian Turku
Aurel Bylykbashi
Eliona Gremi
Elior Vila
Klodiana Çapja
Arbjola Halimi
Xheraldo Dashi

QARKU KORÇË
EDMOND SPAHO, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Sorina Koti
Eleina Qirici
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Seladin Jakupllari
Gjergj Mero
Klara Bici
Ledina Alolli
Arben Miza

QARKU BERAT
GENC DEROMEMAJ, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Kasem Mahmutaj
Tomorr Alizoti
Gentian Mishova

QARKU FIER
LUAN BACI, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Ivi Kaso
Ilda Dhori
Eralda Bano- Tase
Saimir Korreshi
Emiljano Mone
Ibrahim Morina
Myslym Murrizi
Elton Bano

QARKU VLORË
BUJAR LESKAJ, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Ina Zhupa
Arbi Agalliu
Fatjon Veizaj
Alta Azizi Haluca,
Nadire Meçorapaj,
Sara Bodo,
Klodian Muco
Matilda Qurku
Spiro Vaso
Minushe Laze

QARKU GJIROKASTËR
TRITAN SHEHU, KRYETAR I GRUPIT TË PUNËS
GRUPI I PUNËS
Dasho Aliko

Protesta e 7 korrikut, PD ndan grupet e punës. Berisha iu cakton zonat edhe

Flash News

News24 Livestream