Home > SHQIPËRIA

Pas deklaratave të kryeministrit, dorëzohet në Kuvend mocioni për debat urgjent, ja kush janë 8 deputetët që kanë firmosur

Pas deklaratave të kryeministrit, dorëzohet në Kuvend mocioni

Deputetë të grupit të Rithemelimit dhe atyre të LSI kanë dorëzuar sot në Kuvend një mocion për debat urgjent.


Në një reagim të bërë në Facebook, nënkryetari i LSI Petrit Vasili shprehet: Deklaratat e turpshme serboruse te Rames per ndryshim kursi te integrimit europian jane tradheti e hapur ndaj te ardhmes se vendit.

Ky mocion është firmosur nga deputetët: Erisa Xhixho, Monika Kryemadhi, Edmond Spaho, Oerd Bylykbashi, Albana Vokshi, Belind Këlliçi, Edi Paloka, Sali Berisha

 

Flash News

News24 Livestream