Home > SHQIPËRIA

Parashikimi i motit 25 Nëntor 2021

Parashikimi i motit 25 Nëntor 2021

Sipas MeteoAlb, deri në mesditë vendi ynë ndikohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të shpeshta ku më të theksuara vranësirat paraqiten në zonat jugore duke gjeneruar shira të dobët dhe të përkohshëm.

Kjo situatë atmosferike do të na shoqërojë deri në orët e vona të mbrëmjes kur pritet zhvillim i vranësirave dukë sjellë reshje shiu në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të pesojnë rritje të lehtë në mëngjes por mesdita do të ruajë vlera kostante të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det duke arritur shpejtësinë maksimale 65 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 5  ballë. 

Flash News

News24 Livestream