Home > SHQIPËRIA

Parashikimi i motit, 13 Tetor 2021

Parashikimi i motit, 13 Tetor 2021

Sipas MeteoAlb gjatë orët e paradites, do të jenë me kthjellime dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Jugore.

Parashikohet që pasditja, të sjellë shtim të vranësirave duke rrezikuar reshje shiu si fillim zonat jugore dhe gradualisht në orët e vona të mbrëmjes përfshijnë të gjithë vendin, më problematike situata paraqitet në Jug të vendit.

Në zona të thella malore do të ketë reshje të pakta dëbore. Temperaturat e ajrit do të ulen mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e lehtë gjatë ditës me shpejtësi 25 km/h por forcohet natën duke arritur deri në 60 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim të lartë

Flash News

News24 Livestream