Home > SHQIPËRIA

Parashikimi i motit 12 gusht 2022

Parashikimi i motit 12 gusht 2022

Vendi ynë do të jetë në ndikimin e vranësirave të shpeshta që në orët e para të ditës. Por herë pas here vranësirat do të zhvillohen, ku prezenca e lartë e lagështirës në ajër do të krijojë mundësit për reshje në pothuajse të gjithë territorin. Sipas MeteoAlb, pritet që herë pas here të ketë dhe rrebeshe shiu të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore.

 


Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 34°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Flash News

News24 Livestream