Home > SHQIPËRIA

Moti sot, 15 Janar 2022

Moti sot, 15 Janar 2022

Sipas MeteoAlb do të vijojë të jetë nën dominimin e moti të kthjellët por të ftohtë paraqitet ultësira perëndimore ndërsa pjesa tjetër e territorit mbetet me alternime kthjellimesh dhe kalime të shpeshta vranësirash, ku në shtrirjen lindore vranësirat do të jenë më të dukshme.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë 38 km/h nga drejtimi verior, kjo do të bëjë që në brigjet detare të krijohet dallgëzim 2 ballë.

Flash News

News24 Livestream