Home > SHQIPËRIA

Meta publikon foton me Arqipeshkvin e Tivarit, zbulon dhuratën e veçantë: Mezi pres të lexoj një nga botimet kishtare më të vjetra në rajonin tonë

Meta publikon foton me Arqipeshkvin e Tivarit, zbulon dhuratën e

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Mal të Zi, është takuar me Arqipeshkvin e Tivarit, Imzot Rrok Gjonlleshaj.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, Meta ndan foto ku shihet pranë Gjonlleshajt dhe shkruan se ka mirëpritur dhuratën e bërë nga ai, “Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit”, një nga botimet krishtere më të vjetra në rajonin tonë.

“Një rikthim i shumëpritur në Tivar, ku si përherë është kënaqësi të takohem dhe të bisedoj ngrohtësisht me Arqipeshkvin, Imzot Rrok Gjonlleshaj.
E vlerësoj dhuratën e tij, “Monografinë e Arqipeshkvisë së Tivarit”, një botim voluminoz kushtuar njërës prej organizimeve kishtare më të vjetra në rajonin tonë, që mezi pres ta lexoj”, shkruan Meta.

News24 Livestream