Home > SHQIPËRIA

LAJMI FLASH/ Shkatërrohet grupi që transportonte kokainë nga Gjermania në Zvicër, prangoset 'koka' e bandës, zjarrfikësi në Tiranë

LAJMI FLASH/ Shkatërrohet grupi që transportonte kokainë nga

Detaje të tjera janë zbuluar nga grupi i trafikut të kokainës që është goditur ditën e sotme.

Sipas prokurorisë 2 drejtuesit e grupit janë në vendin tonë, një prej tyre është zjarrfikësi Ndriçim Harka.

Ky grup shqiptarësh ka rekrutuar edhe një zvicerian për trafikune  kokainës, Gjermani Shqiperi Zvicer.

Deri më tani jane kapur 3 kg kokaine, ndërsa për një transport ofronin 3500 euro. Grupi aktiv qe ne 2015, dhe është goditur pas përgjimeve  dhe vezhgime ne terren te aktivitetit kriminal.

Droga merrej ne Gjermani dhe cohej ne zvicer me makina.

News24 Livestream