Home > SHQIPËRIA

LAJMI FLASH/ Kush janë 15 të arrestuarit për falsifikim testesh Covid, zbardhen identitetet

LAJMI FLASH/ Kush janë 15 të arrestuarit për falsifikim testesh

Zbardhen detaje të reja në lidhje me grupin që falsifikonte teste Covid, për të lëvizur jashtë Shqipërisë.

15 është numri i personave të arrestuar, mes të cilëve një mjek i QSUT-së dhe një mjeke e kompanisë farmaceutike FarmaNet.

Aktiviteti u zbulua pasi një shtetas kishte bërë testin e falsifikuar dhe kërkoi të ndryshonte gjeneralitetet.

Dy mjekë janë arrestuar dhe njëri është pjesë e QSUT, ndërkohë falsifikimi i testeve bëhej në këmbim të 35-40 eurove.

Mjekët bashkëpunonim me kompani udhëtimesh.

1- Klodian Muharremi me profesion mjek laborant pranë QSUT

2-Eltjon Kola lindur ne Puke dhe banues ne Tirane

3- Klodjan Krasniqi, lindur dhe banues ne Tirane

4- Blerim Cibaku, lindur ne Diber dhe banues ne Tirane

 5-Erlind Prenga, lindur ne Gojan i Madh dhe banues ne Tirane

 6-Marinela Kalaja, Mjeke prane kompanisë FarmaNet

 7-Artur Dani, lindur ne Kruje dhe banues ne Tirane

 8-Alfred Cani, lindur ne Çidhën dhe banues ne Tirane

 9-Igli Çela inxhinier ne Oshee, , lindur ne Librazhd dhe banues ne Tirane

10-Mario Bicja, lindur dhe banues ne Tirane

11- Xhuliano Senko i, lindur ne Mukaj dhe banues ne Tirane

12- Ervin Hoxha, , lindur dhe banues në Tiranë

13-Tauland Kamberi, lindur në Peshkopi dhe banues në Tiranë

14. Eraldo Kalemajm lindur në Fier dhe banues në Fier

15. Ermir Koçi, lindur dhe banues ne Tirane.

News24 Livestream