Home > SHQIPËRIA

“Korrupsioni është kancer”/ Ambasadorja Yuri Kim: SHBA po ndërmerr masa shtesë për ta parandaluar e luftuar financimin e paligjshëm!

“Korrupsioni është kancer”/ Ambasadorja Yuri Kim: SHBA po

Ambasadorja e Shqipërisë në Tiranë, Yuri Kim, ka bërë të ditur se SHBA po ndërmerr hapa shtesë për të parandaluar korrupsionin.

Diplomatja amerikane shkruan në “Twitter”, se korrupsioni është kancer dhe se autoritetet në SHBA po punojnë për të luftuar financimin e paligjshëm të personave të korruptuar.

Korrupsioni është kancer. SHBA po ndërmerr hapa shtesë për të parandaluar korrupsionin, për të luftuar financimin e paligjshëm, për të mbajtur përgjegjës aktorët e korruptuar dhe për të forcuar kapacitetin për të ekspozuar aktet korruptive. Ja lajmet më të fundit nga Shtëpia e Bardhë

Flash News

News24 Livestream