Home > SHQIPËRIA

“Kepi i Vozajve”/ Megaoperacion antidroge në Dibër dhe Mat, 14 të arrestuar, mes tyre kryeplaku i fshatit. Të gjithë anëtarë të një fisi. 1 në kërkim (EMRAT)

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një megaoperacioni antidrogë në Dibër dhe Mat, në kuadër të luftës kundër kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Burime zyrtare thanë se 14 të arrestuarit kanë lidhje fisnore me njëri-tjetrin, ndërsa mes tyre është dhe kryeplaku i fshatit Vozaj.

Në kuadër të operacionit të koduar “Kepi i Vozajve”, u arrestuan shtetasit:

Gëzim Koleci, 55 vjeç
Mehmet Koleci, 45 vjeç
Idajet Koleci, 43 vjeç
Albert Koleci, 40 vjeç
Vilson Koleci, 30 vjeç
Gestjan Koleci, 26 vjeç
Lezan Koleci
Agim Koleci
Besim Koleci, 36 vjeç
Afrim Aspepa, 45 vjeç
Fatjon Doda, 36 vjeç
Lezan Koleci, 62 vjeç
Rasim Gjeçuka, 53 vjeç
Gazmir Gjeçuka, 39 vjeç

Shpallur në kërkim: Bafjtar Gjeçuka, 54 vjeç

Flash News

News24 Livestream