Home > SHQIPËRIA

Hakerat përdorën aksesin e IT-ve të DAP për t’u futur nëpër databaza, kush janë 5 zyrtarët që prokuroria kërkon arrestimin (EMRAT)

Hakerat përdorën aksesin e IT-ve të DAP për t’u futur

Zbardhen emrat e 5 punonjësve të Departamentit të Administratës Publike (DAP)-it për të cilët janë lëshuar 5 urdhër-arreste në lidhje me sulmet kibernetike pas të cilave fshihet Irani.

Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për BalkanWeb emrat e 5 punonjësve të IT-së në DAP.

Konkretisht;
Rudina Llagami
Albi Gjeka
Altin Sallaku
Alketa Sulo
Igli Lubonja

Burimet bëjnë me dije për BalkanWeb se hackerat kanë shfrytëzuar aksesin që ka sistemi i IT-së së DAP në data baza-t që janë hackeruar. Kujtojmë se ditët e fundit hackerat kanë publikuar e-maile të kryeministrit Edi Rama, listën e punonjësve të SHISH-it apo dhe targat e makinave.

Flash News

News24 Livestream