Home > SHQIPËRIA

Gjekmarkaj në prezantimin e librit të Flutura Açkës: Personalitete si ajo e bëjnë Shqipërinë më të denjë

Gjekmarkaj në prezantimin e librit të Flutura Açkës:

Deputeti i Partisë Demokratike me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, është deklaruar në lidhje me prezantimin e librit të ri të shkrimtares Flutura Açka.

Ai ka dekalruar se personalitete si kjo shkrimtare e bëjnë Shqipërinë një vend më të denjë.
Në lidhje me librin e saj “Tulipanë të vonuar”, Gjekmarkaj tha se është një libër i cili përmes leximit e bën lexuesin bashkëautor.

“Me miken, kolegen dhe shkrimtaren Flutura Açka në prezantimin e librit të saj të fundit “Tulipanë të vonuar”!
Personalitete si Flutura e bëjnë Shqipërinë më të denjë, librat e saj kulturën tonë më bashkëkohore dhe europiane.
Koha për “Tulipanin”, është koha e letersisë ku të shohim veten dhe botën duke u bërë bashkautorë përmes leximit!”, ka shkruar deputeti.

Flash News

News24 Livestream