Home > SHQIPËRIA

FOTOLAJM/ Rama dhe Kovaçevski në anekset e Brukselit duke pritur një fjalë të mirë nga Europa - Gazeta Shqiptare Online

Me nota autoironike, por edhe duke thumbuar Bashkimin Europian për mosmbajtjen e premtimeve, kryeministri Rama dhe ai i Maqedonisë së Veriut kanë postuar një foto së bashku në Bruksel. Ndryshe nga herët e tjera, ku qëndrimet janë ceremoniale, të dy shihen sikur të jenë në një cep të salloneve në godinën ku mbahet samiti i radhës, që ende shpreson në një votë pro nga parlamenti i Bullgarisë. Të gjithë këtë Edi Rama nuk ka ngurruar ta quajë një “parodi”.

“Ende në pritje të Godosë? Jo, ne jemi mësuar me këtë parodi dhe jemi më shumë se kurrë të përkushtuar që të shtyjmë përpara modernizimin e vendeve dhe rajonit tonë me frymë të palëkundur evropiane” shkruan Rama në rrjetet sociale.

Flash News

News24 Livestream