Home > SHQIPËRIA

E veshur me të kaltër, Merkel në Tiranë, Xhaçka i uron mirëseardhjen në Rinas

E veshur me të kaltër, Merkel në Tiranë, Xhaçka i

E veshur me xhaketë të kaltër e pantallona të zeza, me pamjen e saj të zakonshme, Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbërritur paraditen e sotme në Rinas.

Ministrja për Europën e Punët e Jashtme Olta Xhacka i ka uruar mirëseardhjen, teksa në aeroport ka dalë dhe ambasadori gjerman, Peter Zingraf.

“Nder dhe kënaqësi t’i uroja mirëseardhjen Kancelares Gjermane, Angela Merkel, e cila mbërriti në Tiranë për takime të rëndësishme me Kryeministrin Edi Rama dhe liderët e rajonit. Mirënjohje për mbështetjen e saj për integrimin ?? të Ballkanit Perëndimor si dhe për forcimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e rajonit tonë. ?????”, shkruan ministrja Xhaçka.

E veshur me të kaltër, Merkel në Tiranë, Xhaçka iE veshur me të kaltër, Merkel në Tiranë, Xhaçka iE veshur me të kaltër, Merkel në Tiranë, Xhaçka iE veshur me të kaltër, Merkel në Tiranë, Xhaçka iE veshur me të kaltër, Merkel në Tiranë, Xhaçka i

News24 Livestream