Home > SHQIPËRIA

“Dalin e thonë ndodhin kudo në botë”, qytetarët në protestë: Turp, të dorëhiqen! Nuk kanë ndërgjegje as ndjenja

“Dalin e thonë ndodhin kudo në botë”, qytetarët

Qytetarë të shumtë janë shprehur kundër qeverisë në protestën e sotme dhe kryeministrit Edi Rama duke kërkuar largimin e tij. Sipas tyre, ministrat nuk kanë ndjenja teksa shprehen se ndihen të pasigurt kudo që shkojnë.

Qytetare: Pasiguria që kemi në jetën e përditshme. Kudo që të shkosh je i pasigurt. E ndiej shumë dhimbjen e familjes, i shpreh ngushëllime familjes. Ftoj të gjithë të dalin në protestë deri në dorëheqjen e dy ministrave.

Cc06d747 8a9d 4238 A394 93fc7d88c582
Cc06d747 8a9d 4238 A394 93fc7d88c582
Cc06d747 8a9d 4238 A394 93fc7d88c582
Cc06d747 8a9d 4238 A394 93fc7d88c582

Unë mendoj se ata nuk kanë ndërgjegje dhe nuk ndiejnë asgjë. Çdo njëri që ka ndjenja duhet të ikë vetë, nuk ka asnjë lloj justifikimi.

Qytetari: Kam letra italiane, s’do doja t’i kisha. Është turp të them që nuk jam shqiptar. Shqiptar jam, shqiptar do vdes. Poshtë Edi Rama, poshtë ai zagar. Jemi të indinjuar. Këtu nuk japin asnjë dorëheqje, dalin e thonë ndodhin kudo në botë. Është turp. Poshtë qeveria, qeveri vrasëse.

Qytetar: Shteti ka rënë, rrugaç. Shkon bën aludime për Ilir Metën e Sali Berishën, i kanë kaluar të gjitha fazat. nime i nxori spiunë. Nuk ka siguri.

Flash News

News24 Livestream