Home > SHQIPËRIA

Aksident në aksin Lezhë-Laç, 5 të rinj të plagosur, 2 në gjendje të rëndë

Aksident  në aksin Lezhë-Laç, 5 të rinj të plagosur,

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Laç, pranë kryqëzimit të Rriles.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për BalkanWeb se dy automjete janë përplasur, ndërsa pesë persona kanë mbetur të plagosur.

Bëhet me dije se dy prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe janë dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës.

Policia po heton lidhur me shkaqet e aksidentit.

Flash News

News24 Livestream