Home > SHQIPËRIA

Aksident me pasojë vdekje tek ish-sheshi “Shqiponja”, kamioni përplas kalimtaren

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme pranë ish-sheshit “Shqiponja” në Tiranë.

Nga informacionet e para mësohet se një kalimtare është përplasur për vdekje nga kamioni i një firme ndërtimi.

Për disa minuta trupi i viktimës ka qëndruar poshtë kamionit. Ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjet e plotë të shkaqeve të aksidentit të rëndë.

“Me datë 26.02.2021, rreth orës 12:00, në hyrje të rrugës “Abedin Rexha” mjeti me drejtues shtetasin P. Rr., 43 vjeç, ka aksidentuar një shtetase këmbësore, ende të paidentifikuar, rreth 60 vjeçe, i cili për pasojë ka ndërruar jetë. Drejtuesi i mjetit po shoqërohet në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr.2, për veprime të metejshme hetimore”, thotë policia.

News24 Livestream