Home > SHQIPËRIA

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Tërmet në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet është regjistruar këtë mbrëmje në Shqipëri.

EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë 12 km nga qyteti i Pukës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Tiranën.

  • foto galeri

Flash News

News24 Livestream