Home > METROPOL

Aktori i ‘Spider Man’ jep lajmin e trishtë për fansat e tij: Kam vendosur të largohem nga rrjetet sociale sepse…

Aktori i ‘Spider Man’ jep lajmin e trishtë për fansat e

Në një video të postuar së fundmi në Instagram, Tom Holland dha një lajm të trishtë për fansat e tij duke njoftuar se po largohet nga rrjetet sociale për shkak të disa problemeve të shëndetit mendor.

Tom Holland është një emër i njohur tashmë. Popullariteti i tij i jashtëzakonshëm si Peter Parker i Marvel Cinematic Universe (Spider-Man) nuk është i panjohur për askënd. Por kjo erdhi edhe me një kosto. Popullariteti i tij i jashtëzakonshëm e bëri atë të kishte gjithmonë në syrin e publikut, si rezultat i së cilës ai ishte subjekt i bisedimeve pozitive dhe negative nga masat. Aktori i Uncharted madje vazhdoi t’i përshkruante mediat sociale tepër stimuluese.

Tom Holland i thotë lamtumirë rrjeteve sociale:

Në videon e tij, Holland deklaroi se i sheh Instagram dhe Twitter si tepër stimuluese dhe dërrmuese. Ai madje shtoi se sa herë që hapte aplikacionet, ndihej i mjerë sa herë që lexonte diçka rreth tij të shkruar atje:

“Përshëndetje djema. Unë jam përpjekur ta bëj këtë video për rreth një orë tani, dhe për dikë që i ka kaluar 13, 14 vjet, sado gjatë që kam aktruar… Kam bërë një pushim nga mediat sociale për shëndetin tim mendor, sepse më duket se Instagrami dhe Tëitteri janë tepër stimuluese, dërrmuese, kapem dhe spiralizoj kur lexoj gjëra për mua në internet, dhe në fund të fundit, është shumë e dëmshme për mua. Gjendja mendore, kështu që vendosa të bëj një hap prapa dhe të fshij aplikacionin.”

Më tej, në titrat, Tom Holland përmendi edhe bamirësinë e ‘The Brothers Trust Organization’, dhe një bamirësi tjetër të mbështetur prej tyre ‘Stem4 Teenage Mental Health Charity’, e cila ndihmon ata që kanë nevojë për mbështetje mendore.

Tom Holland u kap më shumë në qendër të vëmendjes kohët e fundit pasi luajti në Marvel Blockbuster Spider-Man: No Way Home , i cili tani konsiderohet më shumë si një moment i vetëm një herë në jetë sesa një film i thjeshtë.

Marrëdhënia e tij me aktoren Zendaya, është gjithashtu një arsye kryesore që ai të jetë në qendër të vëmendjes. Tani duket se 26-vjeçari dëshiron të fokusohet më shumë në karrierën dhe jetën e tij në vend që t’i kushtojë vëmendje çdo negativiteti të panevojshëm.

Flash News

News24 Livestream