Home > Me Zemër të Hapur Lajmet

LAJM I FUNDIT/ Vrau ish-dhëndrin, flet bashkëshortja e autorit të krimit ekskluzivisht në emisionin “Me zemër të hapur”

LAJM I FUNDIT/ Vrau ish-dhëndrin, flet bashkëshortja e autorit të

Bashkëshortja e autorit të krimit që tronditi Tiranën dje, flet ekskluzivisht për "News24". "Kudreti dhunonte vajzën, nuk na lejonte të shihnim fëmijët"! 

KONFLIKTI

Vrasja e djeshme pranë Gjykatës së Tiranës e ka zanafillën në një konflikt të hershëm në familje.

Në shtator të vitit 2020, Mexhit Picari ka rrëfyer historinë e dhëndrit dhe vajzës së tij, Dhurata Saliaj ndërsa pretendon se Kudret Saliaj e ka tradhtuar vajzën.

Babai i Dhuratës, Mexhit Picari, i cili ka qene edhe polic ka treguar një histori të 10 viteve më parë, kur kapi dhëndrin e tij duke u konfliktuar fizikisht me persona të tjerë. Sipas tij, sherri kishte ndodhur për konflikte banale ku ishin të përfshira edhe disa vajza.

Vijon...

Flash News

News24 Livestream