Home > Me Zemër të Hapur Lajmet

Historia tronditëse/ Vajza iu abuzua seksualisht, nëna rrëfen ngjarjen tek emisioni "Me Zemër të Hapur"

Historia tronditëse/ Vajza iu abuzua seksualisht, nëna rrëfen

Gushti i vitit të kaluar do të mbetet gjatë në kujtesën e 40 vjeçares, e cila ishte pjesë e emisionit “Me Zemër të Hapur” në News24, të gazetares Evis Ahmeti. Një vit më parë ajo zbuloi se e bija vetëm 17 vjeç kishte rënë pre e një rrjeti prostitucioni dhe droge dhe kur tentoi të dilte prej andej u kërcënua me jetën e saj dhe të familjes. Megjithatë  40 vjeçarja nuk u step. Ajo vetë ka qenë preh e abuzimeve seksuiale kur ka qenë sa mosha e të bijës prandaj e kupton sa i rëndësishëm është guximi për të thënë jo. Fajtorët për këtë krim ndaj adoleshentes ishin një çift bashkëshortës që i ishin afruar familjes si miq për tu kthyer më vonë në makthin e tyre më të madh. Sot ata janë pas hekurash dhe po gjykohen nga gjykata e tiranës, ndërsa e mitura vijon të mbahet në një qnendër ku po merr trajtim.

Nëna: Kemi vuajtur shumë. Pasi vajza iku ne qendër kam qenë e ngarkuar. Pak kohë kam nisur një bashkëjetesë dhe tani jam me mire. Edhe vajza është më mirë. Më e shëndetshme dhe më e qetë. 

Evis Ahmeti: Janë kryer 3 seanca?

Nëna: Po por nuk janë zhvilluar sepse ka munguar avokati. Vajza është përballur me ata dhe vajza më ka treguar se ata i kanë bërë presion me sy që mos ti tregojë të gjitha. Punonjësja sociale më ka thënë që vajza është e sigurt tani. Ka nisur edhe 2 kurse një për parukeri dhe një për rrobaqepsi.

Evis Ahmeti: Si e njohu vajza jote me atë vajzën që iu bë tutore?

Nëna: Ma solli vajza në shtëpi. më tha vajzën tënde e dua dhe do e ndihmoj të lërë drogën. Në fillim ishte e ëmbël pastaj u bë nepërkë. Fliste në mënyrë vulgare dhe keqtrajtonte fëmijën tim.

Evis Ahmeti: Ku e gjente drogën vajza? Kur e kanë nisur?

Nëna: Ka nisur para 3 vitesh e kam parë në kuzhinë kur e merte nga hundët. Vajza ime kishte shoqëri të keqe, shkonte në kafe dhe i afroheshin njerëz me vese.

Evis Ahmeti: Po cifti që e shfrytëzonte si e shantazhonin?

Nëna: Thoshin do të të vrasim mamin do të të vrasim ty. Madje një herë rrembyen djalin e vogël 3 vjet që është me spektër autik. Vajza u tremb tha më morën vëllain. e mbajtën disa orë dhe e sollën.

Flash News

News24 Livestream