Home > Lajmet

''Vezët i marrim fshati..'', Elisa Spiropali zbulon jetën jashtë politikës: Eksperte gatimi nuk jam, por...

''Vezët i marrim fshati..'', Elisa Spiropali zbulon

Ministrja Elisa Spiropali erdhi në emisionin Fitstation me Çenkuela Hasën në një intervistë ndryshe nga fillimet në politikë tek koha që kalon me familjen.

Në intervistë Elisa Spiropali zbuloi dhe recetën që di të gatuaj më mirë për familjen e saj.

‘’ Të them që jam ndonjë eksperte gatimi nuk jam, dhe do jem e sinqertë për këtë pjesë se duket sikur gratë i bëjnë të gjitha por pastat i bëj. Është një nga gjërat që di të bëj, dhe kudo që shkoj unë porosis pasta. Duan pak kohë të bëhen por duhet të dish ti bësh mirë jo shkel e shko, dhe mishin’’- u shpreh ministrja Spiropali.

 Ajo tregoi për gazetaren Çenkuela Hasa dhe marëdhënien që ka me ushqimin dhe sportin.

‘’ Unë nuk jam e çmendur pas sportit me thënë të drejtën, vetëm në verë praktikoj not, por edhe lëviz dhe eci shumë për shkak të punës. Unë ha gjëra që më shijojnë dhe janë të shëndetshme, nuk jam grykëse, nuk ulem të ha me orë të tëra me volum, ha shpesh dhe gjëra të vogla. Më shijonë gjërat e fëmijërisë përshembull darka më shijon vaji ullirit apo djathi bardhë, ullinjtë, gjëra të tilla që janë fshati dhe vezët i marrim fshati nuk ndodh që ti blejmë’’-u shpreh Spiropali

 

News24 Livestream