Home > COVID19

Italia kalon 4 milion të infektuar që nga fillimi i pandemisë

Italia kalon 4 milion të infektuar që nga fillimi i pandemisë

Vendi fqinj ka kapërcyer 4 milion të infektuar që nga fillimi i pandemisë pothuajse më shumë se një vit më parë.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 13,466 raste të reja dhe 263 viktima, duke e çuar në total 120,807 humbje jete.

Të shëruarit sot ishin 15,621. Qe nga fillimi i pandemisë, vendi numëron 4,02 milionë të infektuar dhe 3,46 milionë të shëruar.

News24 Livestream