Home > COVID19

COVID-19 në Greqi/ 51 viktima dhe 1 mijë e 428 raste të reja nga COVID-19 këtë të diel

COVID-19 në Greqi/ 51 viktima dhe 1 mijë e 428 raste të reja nga

Greqia ka regjistruar 51 viktima dhe 1 mijë e 428 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Raportohet se ka rënie të numrit të pacientëve të intubuar ndërkohë që javën tjetër fillon sezoni turistik.

Vendi fqinj ka nisur një proces rihapjeje, teksa në datën 14-15 maj pritet një hapje thuajse totale e vendit pa barriera për turistët e huaj që priten të vizitojnë Greqinë.

News24 Livestream