Home > BOTA

Zgjedhjet parlamentare në Gjermani, Scholz: Vendi do të ketë qeverinë e re para Krishtlindjeve

Zgjedhjet parlamentare në Gjermani, Scholz: Vendi do të ketë

Gjermania me shumë gjasë mund të krijojë qeverinë e re para Krishtlindjeve.

Këtë e ka deklaruar sot kandidati i Partisë Social Demokrate për kancelar, Olaf Scholz.

Scholz it ha gazetarëve se bisedimet për koalicionet po ecin shumë mirë dhe është shprehur i bindur se projekti që kishte do të realizohet me sukses.

Scholz tha se shpreson që të formojë një qeveri të re falë koalicionit me të Gjelbrit dhe Liberalët.

Flash News

News24 Livestream