Home > BOTA

Shigjeta e njerëz të shtrirë! Pamje të rënda nga sulmi në Norvegji, konfirmohen 4 viktima, qytetarët urdhërohen të mos dalin nga banesat

Shigjeta e njerëz të shtrirë! Pamje të rënda nga sulmi

Zbardhen detaje të reja nga sulmi me hark e shigjeta, që tronditi këtë mbrëmje Norvegjinë. Ngjarja ndodhi në Kongsberg, ku një burrë doli në rrugë dhe qëlloi njerëzit, ndërsa policia ka konfirmuar se i dyshuari është arrestuar.

Mediet e huaja raportojnë se deri më tani janë konfirmuar të paktën viktima, si dhe disa të plagosur, ndërsa kanë publikuar edhe pamje të rënda nga qyteti i sulmuar, ku shihen shigjeta në tokë, si dhe njerëz të shtrirë.

Autoritetet kanë urdhëruar qytetarët të qëndrojnë nëpër shtëpi, ndërsa nuk e përjashtojnë mundësinë e një sulmi terrorist.

Flash News

News24 Livestream