Home > BOTA

Shembet mbikalimi i metrosë në kryeqytetin e Meksikës,13 të vdekur dhe rreth 70 te plagosur

Shembet mbikalimi i metrosë në kryeqytetin e Meksikës,13 të

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë plagosur, pasi mbikalimi i metrosë, në kryeqytetin e Meksikës është shembur gjatë natës.

Ndërkohë ekipe të zjarrfikëses dhe ekipet e shpëtimit të emergjencës ndodhen në vendin e ngjarjes ku edhe po bëjnë të mundur shpëtimin dhe gjetjen e sa më shumë jetëve.

Ndërkohë kryebashkiakja e Mexico City, Claudia Sheibaum tha se zjarrfikësit dhe mbrojtja civili janë angazhuar në operacione shpëtimi.

 
News24 Livestream