Home > BOTA

“SHBA qëndron pas shpërthimit të Nord Stream”, Shtëpia e Bardhë mohon akuzat e Kremlinit: Pretendime qesharake

“SHBA qëndron pas shpërthimit të Nord Stream”,

“Ne të gjithë e dimë se Rusia ka një histori të gjatë të përhapjes së dezinformatave dhe po e bën përsëri këtu,” tha Adrienne Watson, zëdhënëse e Këshillit të Sigurisë Kombëtare.

Presidenti Joe Biden “është i detyruar t’i përgjigjet pyetjes nëse SHBA e zbatoi kërcënimin e saj”, tha më herët zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova.

Reagimi vjen pasi Presidenti Biden foli sot gjatë Konferencës së Shtëpisë së Bardhë mbi urinë, ushqyerjen dhe shëndetin në Uashington DC.

Flash News

News24 Livestream