Home > BOTA

Referendumet ruse për bashkimin me Ukrainën, reagon Stoltenberg: Pa legjitimitet! NATO mbështetje të palëkundur për Kievin

Referendumet ruse për bashkimin me Ukrainën, reagon Stoltenberg: Pa

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në rrjetin social Twitter, lidhur me referendumet që po kryhen në Rusi për bashkimin e Ukrainës me Rusinë.

Stoltenberg i cilëson si të rreme dhe të pavërteta,.

Ai gjithashtu shprehet se aleatët e NATO-s janë të palëkundur në mbështetje të sovranitetit dhe mbrojtjes së Ukrainës.

Nga ana e tij presidenti Zelensky ka konfirmuar se dyshja kanë diskutuar për mbështetjen e mëtejshme nga NATO.

Flash News

News24 Livestream