Home > BOTA

Përplasje “alpine”, Ferrari F40 me vlerë 2 milionë paund aksidentohet frikshëm në Zvicër (VIDEO)

Një Ferrari F40 tepër i rrallë dhe që vlen rreth 2 milionë paund është aksidentuar në alpet e Zvicrës, teksa i ishte bashkuar një flote automobilash klasike të sjella nga pronarët e tyre krenarë për ngjitjen e kodrës Kerenzerbergrennen nëpër malet elegiake në kantonin Glarus.

Eventi që përshkruhet si një garë, por në realitet është më shumë një ‘muze udhëtues’ u përfshi nga incidenti, pasi pjesa e përparme e Ferrari F40 klasike u përplas me një bordurë.

As shoferi dhe as një femër spektatore pranë vendit të aksidentit nuk u lënduan pasi Ferrari doli jashtë kontrollit në 75-vjetorin e kompanisë.

Videoja e pasojave të përplasjes tregon supermakinën klasike të viteve 1990, duke u ngritur në pjesën e pasme të një karotreci, me pjesën e përparme të goditur dhe të thërrmuar.

 

Flash News

News24 Livestream