Home > BOTA

Iu gjet thikë gjatë kontrollit/ Arrestohet një person në takimin e Papa Françeskut në Qipro

Iu gjet thikë gjatë kontrollit/ Arrestohet një person në

Papa Françesku ndodhet në një vizitë tre-ditore në Qipro. Papa Françesku ka zhvilluar një takim nën masa të rrepta në stadium, ku të pranishëm ishin rreth 7 mijë besimtarë nga Qipro dhe nga vende të tjera.

“Këtu në Qipro marr frymë pak nga atmosfera tipike e Tokës së Shenjtë ku lashtësia dhe shumëllojshmëria e traditave të krishtera pasurojnë pelegrinin”, ka thënë ai.

Por ky takim është shoqëruar edhe me një incident, fatmirësisht pa pasoja.

Një person është arrestuar nga policia pasi është kapur duke hyrë në stadium me thikë .

“Gjatë kontrollit në hyrje të stadiumit u arrestua një shtetas i huaj 43-vjeç, i cili posedonte një thikë”, tha zyrtari i policisë.

Flash News

News24 Livestream