Home > BOTA

FOTO+VIDEO/ Sulmohet autokolona humanitare pranë Zaporizhias, të paktën 23 viktima

FOTO+VIDEO/ Sulmohet autokolona humanitare pranë Zaporizhias, të

Një sulm ushtarak ka ndodhur nga forcat ruse në Zaporizhzhia . Si pasojë e sulmit kanë mbetur të vdekur 23 qytetarë dhe 28 qytetare janë plagosur.

Gjithashtu një autokolonë  humanitare është goditur disa herë në periferi të qytetit.

Njerëzit ndodheshin në radhë për të shkuar në zonat e pushtuar në mënyrë që të merrnin njerëzit e tyre dhe t’u dërgonin ndihma, bëri të ditur guvernatori Alexandër Struck.

Flash News

News24 Livestream