Home > BOTA

E rëndë në Gjermani/ Berlini tronditet nga vrasja e shumëfishtë, 5 persona gjenden të vdekur në banesë, mes tyre tre fëmijë

E rëndë në Gjermani/ Berlini tronditet nga vrasja e

Një ngjarje e rëndë është raportuar këtë të shtunë në Gjermani.

Pesë persona janë gjetur të vdekur në një banesë në jug të Berlinit, në Koeings Wusterhausen.

Mes viktimave janë edhe tre fëmijë.

Sipas hetuesve tek të pesë personat e pajetë janë konstatuar plagë të shkaktuara me thikë dhe plumba.

Mediat e huaja shkruajnë se policia është duke hetuar pistën për një vrasje të shumëfishtë.

Flash News

News24 Livestream